вторник, 22 декабря 2015 г.

Закладки



Закладки - це спеціальне місце в браузері, куди можна записувати знайдену в Інтернеті інформацію (сайт, сторінку сайту). Потім, щоб знову її відкрити, достатньо буде просто зайти в закладки і вибрати її зі списку.
Причому, можна не тільки записувати сторінки, але і сортувати їх. Наприклад, я знайшов кілька цікавих рецептів. Можна створити окрему папку з назвою «Рецепти» і занести в неї ці сторінки. А вподобані сайти іншої тематики занести в іншу папку.
Як додати закладки
Важливо: сторінка, на яку Ви хочете додати закладку, повинна бути відкрита! Саме на ній і потрібно виконувати всі ці дії.

Google Chrome
-         Натискаємо на зірочку в кінці адресного рядка (угорі праворуч).
-                     Відкривається невелике віконце. У верхній його частині написано назву, яка Google Chrome збирається дати для сторінки. Часто воно занадто довге. Але його можна і змінити - просто надрукувати інше.
-                     Трохи нижче в віконці програма пропонує місце в браузері для збереження сторінки. Це може бути «Панель закладок», папка «Інші закладки» або інша папка, яку Ви створили самі.
-                     «Панель закладок» - це верхня частина Хрому, а «Інші закладки» - окрема папка в кінці цієї панелі.
-                     А якщо Ви хочете створити нову папку на панелі, то вкажіть в списку «Вибрати іншу папку ...».
-                     Видалити закладку з панелі або з якоїсь папки можна натиснувши по ній правою кнопкою мишки і вибравши «Видалити».
Управляти доданими в браузер сторінками можна й по-іншому:
- Закладки

Internet Explorer
У браузері Internet Explorer закладки називаються «Вибране». І коли люди додають туди вподобаний сайт, вони кажуть: «Я додав сайт у Вибране».
Для цього потрібно натиснути на зображення зірочки у верхній правій частині програми. Відкриється віконце, всередині якого будуть показані вже додані сторінки і папки для них. Трохи вище знаходиться кнопка для занесення в Вибране. Вона так і називається «Додати в Вибране».
Після натискання на неї відкриється нове маленьке віконце в центрі браузера. У ньому можна поміняти назву для сторінки, а можна залишити його таким, як є. Також вказана папка, в яку відправиться закладка. Можна вибрати яку-небудь зі списку, а можна створити свою власну.
Шукати додані закладки потрібно під зірочкою, через яку ми їх і створювали.

Mozilla Firefox
Додати закладку в Mozilla Firefox можна натиснувши на маленьку кнопку із зірочкою у верхній правій частині браузера.
Сторінка відразу ж міститься в спеціальне місце поряд із зірочкою. Ось на цей значок і потрібно натискати, щоб її відкрити.
Правда, закладку буває непросто знайти, оскільки додані сторінки потрапляють то в одну папку, то в іншу. Але в них можна навести порядок, натиснувши на «Показати всі закладки».

Opera
У браузері Opera для додавання сайту в закладки потрібно натиснути на сердечко в кінці адресного рядка.
Сторінка відразу ж додається, нічого додатково натискати не потрібно. Ось тільки за замовчуванням вона записується в місце під назвою «Несортовані закладки».
І щоб її знайти, потрібно відкрити нову вкладку (Експрес-панель) і внизу натиснути на сердечко.
Відкриються додані сторінки. Їх можна всіляко сортувати. Для цього з лівого боку є купа папок. У тому числі можна перетягнути сторінку в Експрес-панель. Тоді не потрібно буде додатково заходити в «сердечко» - закладка буде додана на початкову сторінку браузера.
         До речі, при додавання сайту в закладки можна було відразу ж вказати, куди вона повинна записатися - в Експрес-панель або в якусь папку. Для цього просто вибрати зі списку потрібне місце.

А можна взагалі працювати з закладками по-іншому: - Закладки (четвертий пункт зверху).

Наступним крок - Створити структуру власного сайту  як зовнішню так і внутрішню.
Умови: Ваш сайт повинен обов'язково містити сторінки " Огляд технологій Веб 2.0" , "Використання веб-сервісів у навчальному процесі"
РОЗРОБКА СТРУКТУРИ
Щоб створити сайт потрібний план. Чітко розписаний, що, де буде розташовано. План цей малюється  на папері, і називається це розробка структури сайту.
Структуру сайту можна умовно розділити на зовнішню і внутрішню.
  -   ВНУТРІШНЯ СТРУКТУРА САЙТУ.
Залежить від того, яка інформація буде розміщена, які є матеріали. Слід вирішити, які будуть на сайті розділи, підрозділи, тобто скласти дерево сайту.
Коли перед очима є план внутрішньої структури, можна сміливо продовжувати роботу над сайтом, не турбуючись за те,  що можна щось забути або упустити.
  -   ЗОВНІШНЯ СТРУКТУРА
Це розташування основних важливих елементів на кожній сторінці. Треба вирішити, де і як буде розташовано меню, можливо, пошук, основний зміст, певні анонси про нові розділи сайту, оновлення, лічильник та банери, якщо вони передбачені на сайті.

При розробці зовнішньої і внутрішньої структури орієнтуються на те, щоб в майбутньому відвідувачеві було легко орієнтуватися на сайті, щоб легко знаходилася важлива і потрібна інформація. Тому, перш ніж братися за розробку структури сайту, потрібно вивчити ресурси з подібною тематикою і подивитися, як вирішено це завдання там.


 Наступний  й дуже важливий етап створення веб-сайту - це його дизайн та оформлення.

Карти знань



Карта знань сукупність діаграм і схем, що в наочному вигляді демонструють думки, тези, пов’язані одна з одною та об’єднані загальною ідеєю.
Така карта дозволяє зобразити певний процес або ідею повністю, а також утримувати одночасно у свідомості значну кількість даних, демонструвати зв’язки між окремими частинами, запам’ятовувати (записувати) матеріали та відтворювати їх навіть через тривалий термін у системі знань про певний об'єкти чи у певній галузі.
Карти знань — це зручна і ефективна техніка унаочнення мислення та альтернатива звичайному (лінійному) запису. Їх застосовують для формулювання нових ідей, фіксування та структурування даних, аналізу та впорядкування даних, прийняття рішень тощо. Цей спосіб має багато переваг перед звичайними загальноприйнятими способами запису. На відміну від лінійного тексту, карти знань не лише зберігають факти, але і демонструють взаємозв'язки між ними, тим самим забезпечуючи швидше і глибше розуміння матеріалу.
Карти знань — досить привабливий інструмент проведення презентацій, мозкових штурмів, планування свого часу, запам’ятовування великих обсягів даних, самоаналізу, розробки складних проектів, власного навчання й розвитку.
Використовуючи карти знань, ми отримуємо такі можливості:
·                поліпшити пам’ять, нагадати факти, слова й образи;
·                генерувати ідеї;
·                надихнути на пошук рішення;
·                продемонструвати концепції і діаграми;
·                аналізувати результати або події;
·                структурувати роботу (реферат, доповідь);
·                підбивати підсумки зробленого;
·                організовувати взаємодію при груповій роботі або у рольових іграх;
·                ефективно структурувати і опрацьовувати дані.
Основні принципи створення карт знань:
·                об'єкт уваги (вивчення) сфокусовано в центральному образі;
·                основні теми і ідеї, пов'язані з об'єктом уваги, розходяться від центрального образу у вигляді ідей;
·                гілки пояснено й позначено ключовими образами і словами;
·                ідеї наступного порядку (рівня) також зображено у вигляді гілок, що відходять від центральних гілок і так далі;
·                гілки формують зв'язану вузлову структуру (систему).
Існує різноманітне програмне забезпечення для створення та редагування діаграм зв’язків або карт знань. Є безкоштовні для користувачів або ті, за допомогою яких можна створити безкоштовно певну кількість таких карт. Є і такі, за користування якими потрібно сплатити за певні кошти.
Алгоритм створення карт знань
1.           Розташувати центральну тему в середині карти знань. Сформулювати її стисло й точно, та/або подати зображенням.
2.           Розділити тему на кілька самостійних областей, тобто створити розгалуження до найголовніших підрозділів, від яких, в свою чергу відходять розгалуження до інших під-підрозділів, і т.д.
3.           На гілках ви розміщуєте слова або картинки в залежності від обраної ідеї і т.п.
4.           Визначити основні завдання й дії. У всіх розгалуженнях подати ключові слова, що їх характеризують та змушують згадати те чи інше поняття.
5.           Знайти всі асоціації (зв'язки) й подати їх на карті.
6.           Розставити пріорітети.
7.           Користуватися різними візуальними засобами.

Геосервіси



Геосервіс – це веб-сервіс, що дозволяє за допомогою звичайного браузера шукати і переглядати карти земної поверхні. При цьому пропонується вибрати одну з трьох можливих картографічних основ (карта, супутник, ландшафт).
За допомогою таких сервісів учні можуть:
·вивчати фізичні та політичні карти;
·навчатися використання карт і навігації;
·візуально вивчати історичні, новинні дані та результати опитувань;
·створювати анотації до конкретних місць на карті і ділитися ними з іншими;
·завантажувати інформацію географічного характеру, створену іншими людьми.
Також їх можна використовувати як:
·джерело карт і зображень місцевості при вивченні географії, історії, краєзнавства, іноземних мов;
·платформу для вирішення дослідницьких завдань з різних предметів, пов'язаних з обчисленнями відстаней, підбором найкоротшого шляху, порівнянням особливостей різних місцевостей і т.п.;
·платформу для креативної діяльності з моделювання нового вигляду місцевостей з нанесенням власних зображень будинків, ландшафтних об'єктів;
·платформу для проведення мережевих проектів (вебквестів), пов'язаних із вгадуванням і пошуком різних географічних пунктів Землі.
Одним із різновидів геосервісів є гугл карти:
Карти Google (англ. Google Maps) - Збірна назва для додатків, побудованих на основі безкоштовного картографічного сервісу та технології, які надаються компанією Google за адресою http://maps.google.com.
Сервіс являє собою карту і супутникові знімки всього світу (а також Місяця і Марса). З сервісом інтегрований бізнес-довідник і карта автомобільних доріг, з пошуком маршрутів, що охоплює США, Канаду, Японію, Гонконг, Китай, Великобританію, Ірландію (тільки центри міст) та деякі райони Європи, у тому числі і деякі міста України.
Служба "Google Карти" - це служба із забезпечення мап для перегляду у веб-переглядачі. Залежно від місцевості можна переглядати основні або настроювані мапи та відомості про місцеві підприємства, зокрема їхнє місцезнаходження та контактні відомості.
Залежно від місцевості у службі "Google Карти" доступні різні режими відображення (подання). Перехід між режимами можна виконати у правому верхньому куті мапи:
·                     Мапа - відображення мапи з традиційним зображенням доріг, парків, кордонів, водойм тощо.
·                     Супутник - відображення аерофотознімків. Для відображення назв вулиць та інших відомостей установіть прапорець Показувати мітки.
·                     Ландшафт - відображення високих об'єктів як тривимірного рельєфу. Воно також включає назви вулиць та інші відомості.
·                     Інші... - вибір одного або декількох додаткових режимів.
Карти Google були розроблені в якості програми для компанії Where 2 Technologies Ларсом і Йенсом Расмуссеном. У жовтні 2004 року компанія була придбана компанією Google Inc, де вона перетворюється на веб-додатки "Google Maps". Сервіс вперше був оголошений на блозі Google 8 лютого 2005 р. та розташований на http://maps.google.com/.

Спецальні функції

Карти Google - це служба Google, яка пропонує зручну для користувача технологію пошуку на карті і дані про місцеві підприємства, включаючи адресу, контактну інформацію та маршрути проїзду. Карти Google підтримують такі спеціальні функції:
·                     Інтегровані результати пошуку даних по компаніях - пошук адрес компаній та їх контактної інформації в одному місці на карті. Наприклад, якщо ви введете пошуковий запит [пицца в Москвe], на карті з'являться адреси та номери телефонів доречних компаній. Також можна переглянути додаткову інформацію, наприклад, години роботи, способи оплати та відгуки про компанію.
·                     Перетягували карти - це картки, які можна перетягувати для швидкого перегляду сусідніх ділянок (не треба довго чекати, поки завантажaться нові області).
·                     Супутникові фотографії - перегляд супутникових зображень (або супутникових зображень з накладенням картографічних даних) для обраного місця розташування з можливістю зміни масштабу та переміщення в будь-якому напрямку.
·                     Ландшафтні карти - перегляд фізичних елементів, наприклад гір і рослинності, з відображенням рельєфу.
·                     Карти з назвами вулиць - перегляд і навігація по зображенням на рівні вулиць. Ще один крок у бік реальності - "Перегляд вулиць". На Веб-сервісі Google Maps, поки тільки для деяких територій, відкрита можливість "їзди на автомобілі" з круговим панорамним оглядом.
·                     Детальні маршрути проїзду - необхідно ввести адресу, за якою Карти Google визначать для вас місце розташування і маршрут проїзду. Плануйте маршрут, додаючи численні пункти призначення, і перетягувючи лінію маршруту, щоб налаштувати його.
·                     Швидкі клавіші - пересування вліво, вправо, вгору і вниз за допомогою клавіш зі стрілками. Розширення області зображення за допомогою клавіш Page Up, Page Down, Home і End. Збільшення та зменшення масштабу зображення за допомогою клавіш із символом плюс (+) і мінус (-).
·                     Подвійне натискання кнопки миші для збільшення або зменшення масштабу - при подвійному натисканні лівої кнопки миші зображення збільшується, при подвійному натисканні правої кнопки миші - зменшується (Ctrl + подвійне натискання кнопки миші для користувачів комп'ютерів Mac).
·                     Колесо прокручування для збільшення або зменшення масштабу - за допомогою колеса прокрутки миші можна збільшити або зменшити масштаб зображення карт.

Нова карта нового світу

·                     Інтернет з висоти пташиного польоту. Пошарове представлення інформації в гугл-картах і автоматично-регульований ступінь деталей. Спливаючі вікна та гіпертекстові переходи на інформаційні ресурси, асоційовані з картографічними об'єктами. Концепція «ГеоНет» як одного з перспективних напрямків розвитку Інтернет.
·                     Мои чудові місця. Створення власних об'єктів - точок, кривих, полігонів засобами сервісу maps.google.com (опція «Мої карти»). Збереження власного контенту в форматі KML.
·                     Сам собі провідник. GPS-навігаційні пристрої. Визначення координат, запис точок і треків. Перенесення даних в Гугл «Планета Земля». Планування маршрутів засобами Гугл Карт. Навігація в русі за маршрутом. Геокешінг.
·                     Вихід у світ. Створення геотaгів - гіперактівних переходів з html сторінок на карту Гугл з відображенням заданої позиції. Геотaггінг фотографій, вікі-вікі сервісів і блогів.
·                     Непрості малюнки. Створення геовіджітів (API) на html-сторінках, вікі-вікі та блогах.

Недоліки сервісу та обмеження його застосування

·                     В деяких областях, на вулицях дані можуть бути абсолютно помилковим, або просто застарілими.
·                     Карти Google мають труднощі обробки даних дороги, коли мова йде про транскордонні ситуації. Наприклад, користувачі не зможуть отримати маршрут з Гонконгу в Шеньчжень через Shatoujiao.
·                     Іноді об'єкти на Картах Google приховані у хмарах.
·                     Іноді трапляються неточності з назвами географічних місць.
·                     Також можуть виникнути проблеми зі швидкодією Google Maps. Деякі користувачі повідомили про проблему в швидкодію роботи Google Maps. За повідомленням команди підтримки сервісу, така проблема дійсно існує і полягає у конфлікті з настройками файрвола. Першою причиною "гальмування" є швидкість завантаження назв карт і другою - робота JavaScript-движка сайта. Якщо ця проблема трапилася, служба підтримки радить запустити traceroute і відключити файрвол Якщо після цього неполадкa не усунена, користувач може звернутися в службу підтримки сервісу Google Maps.

Можливості обмежувати доступ користувачів

Загальнодоступні і приватні карти

Загальнодоступні карти - це ті карти, які ви бажаєте опублікувати і зробити доступними будь-яким користувачам, а приватні картки - це картки, доступні лише обмеженому колу осіб.
У перспективі загальнодоступні карти будуть включатися в результати пошуку по "Картам Google" і в "Google Планета Земля" (приватні карти включатися не будуть). Доступ до приватних карт аналогічний доступу до особистої телефонній книзі - тільки той, хто знає спеціальну URL-адресу, може їх переглядати. Приватні карти недоступні через функцію пошуку або каталог.
Режим картки може бути змінений у будь-який час. Однак пам'ятайте, що URL-адреси всіх карт є загальнодоступними. В цілому, рекомендовано не створювати карти, якщо ви не хочете, щоб їх змогли переглянути інші користувачі Інтернету.
Щоб змінити параметри доступності, виконайте наступні дії.
1.                Натисніть "Мої Карти". З'явиться список ваших карт. Натисніть на потрібну карту, щоб переглянути її.
2.                Натисніть "Редагувати".
3.                Виберіть параметр "Загальнодоступна", щоб картку міг переглянути будь-який користувач. Виберіть параметр "Приватна", щоб доступ до неї мали тільки обрані.
4.                Натисніть Зберегти.
В процесі роботи власник карти може встановлювати Додаткові дозволи:
·                     Співавтори можуть запросити інших.
·                     Дозволити всім редагувати цю мапу.

Як саме можна зробити «коло друзів», «групи» тощо

Спільне використання

Залежно від місцевості до мап можна надавати спільний доступ наведеними нижче способами.
Електронна пошта
Натисніть кнопку Надіслати у верхньому правому куті, щоб створити повідомлення електронної пошти з посиланням (URL-адресою) на мапу.
Вставте посилання в поштове або миттєве повідомлення
Можна розмістити посилання на мапу на веб-сайті або надіслати його іншим. Клацніть посилання на цю сторінку, скопіюйте веб-адресу з поля Вставити посилання в повідомлення електронної пошти або в миттєве повідомлення і вставте його. Також можна клацнути пункт Посилання на цю сторінку правою кнопкою миші та скопіювати посилання.
Також можна скопіювати та вставити згенерований HTML-код, щоб додати мапу до Вашого веб-сайта
Надсилання розташувань на телефон
Під час пошуку підприємства можна надіслати розташування цього підприємства як текстове повідомлення на низку мобільних телефонів. Клацніть позначку підприємства й у вікні відомостей натисніть кнопку Надіслати в телефон
Надсилання бізнес-довідника електронною поштою
Під час пошуку підприємства можна надіслати його розташування як повідомлення електронної пошти. Для цього знайдіть підприємство та натисніть кнопку 'Надіслати (у верхньому правому куті сторінки).

Запрошення співавторів

Після створення карти власник має змогу запросити співавторів для спільного використання карти. Для цього необхідно скористатися посиланням з лівої навігаційної панелі "Співавтори". У вікні, що відкриється вказати адреси майбутніх співавторів, додати повідомлення, в разі потреби встановити "Додаткові дозволи", натиснути кнопку "Надіслати зарпошення".

«Мітки» «Мітки» (категорії, теги) для пошуку.

·                Кожна карта, створена за допомогою даного ресурсу має власний URL.
·                Залежно від місцевості служба "Google Карти" дає змогу шукати такий вміст:
o       Адреси (приклад: 1 Market Street, San Francisco, CA)
o       Дороги та перехрестя (приклад: 10th Avenue and W 22nd Street, New York, NY)
o       Місця - міста, містечка, графства, провінції, штати та континенти (приклад: Paris, France)
o       Підприємства (приклад: Pizza in Sydney)
o       Координати (приклад: +38° 34' 24.00", -109° 32' 57.00")
o       Географічні особливості (приклад: Half Dome)
Моживість створювати новинні потоки, RSS-потоки. Особливості створення новинних потоків
Для відслідковування змін, що були внесені до конкретної карти, сервісом передбачений новинний потік, підписатися на який можна скориставшись кнопкою з правого верхнього меню сервісу "RSS-канал".
Особливості роботи з цим сервісом з різними браузерами
Карти Google в даний час підтримують такі браузери:
·                Google Chrome
·                IE 6.0 +
·                Firefox 2.0 +
·                Safari 3.1 +
Сумісність цього сервісу з іншими сервісами
З недавнього часу карти Google Maps інтегровані з сайтами Wikipedia, YouTube і Panoramio. Користувачі можуть за допомогою налаштування «Інші...» бачити на карті іконки наявних для відображуваного району фотографій, відеороликів, веб-камер і статей Вікіпедії. Відповідні значки з'являються на картах. Дані можливості працюють у всіх трьох режимах відображення карт (Мапа, СУпутник, Ландшафт). Досить клацнути мишею по об'єкту, що цікавить, як відкривається спливаюче вікно (balloon), в якому або показуються знімки, або відео, зроблені в обраній точці, або короткий зміст статті. Фотографії можна відкрити в окремому вікні або вкладці, використовуючи ресурс - джерело, а статті можна прочитати повністю, перейшовши за спеціальним посиланням на сайт Вікіпедії. Відео ж проглядається в самому вікні сервісу, додаткові посилання не передбачені.
API служби "Google Карти". Використовується для додавання служби "Google Карти" до власного веб-сайта. Функції API служби "Карти Google" дозволяють вбудовувати Карти Google у ваші веб-сторінки за допомогою JavaScript. API містить ряд службових програм для роботи з картами (в точності як на веб-сторінці http://maps.google.com) і додавання змісту на карти за допомогою безлічі служб, що дозволяє створювати для вашого сайту потужні програми, що використовують карти.